Parkingi przy lotnisku Gdańsk Rębiechowo

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy to lotnisko znajdujące się w Gdańsku, a konkretnie w dzielnicy Matarnia. Jest to cywilny port lotniczy znajdujący się w odległości około 10 km od centrum Gdańska oraz Sopotu, oraz niewiele ponad 20 km od centrum Gdyni. Zlokalizowany jest w bliskiej odległości trójmiejskiej obwodnicy, dzięki czemu jest chętnie wybierany przez pasażerów z praktycznie całej północnej Polski i nie tylko. Sprawia to, że obecnie pod względem liczby obsługiwanych podróżnych plasuje się on na trzecim miejscu w kraju. Cały czas trwają też kolejne inwestycje które mają sprawić, że możliwości lotniska zwiększą się.

Port Lotniczy Gdańsk często nazywany jest lotniskiem Gdańsk Rębiechowo – od swojej pierwotnej nazwy. Na terenie terminali znajdziemy wiele sklepów, lokali gastronomicznych oraz punktów usługowych (w tym placówkę pocztową i kantor). Lotnisko oferuje wiele usług o charakterze Premium – między innymi usługę Fast Track pozwalającą za stosunkowo niewielką opłatą uniknąć wzmożonego ruchu podczas kontroli bezpieczeństwa, dzięki  możliwości przejścia przez dedykowaną linię. Najbardziej wymagający pasażerowie mogą skorzystać z kompleksowej usługi VIP obejmującej szereg dedykowanych udogodnień i ułatwień.

Parkowanie przy lotnisku Gdańsk Rębiechowo

Przy Porcie Lotniczym Gdańsk znajdziemy kilka parkingów – posiadają różne ceny za postój i przewidziane są do pozostawiania samochodu na różne okresy. Ponadto lotnisko posiada strefę do szybkiego wysadzania/odbioru, nazywaną Kiss & Fly. Z uwagi na różne czynniki wielu turystów decyduje się na korzystanie z usług prywatnych parkingów zlokalizowany w pobliżu i oferujących bardzo korzystne warunki oraz ceny.