Parkingi przy lotnisku Katowice – Pyrzowice

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach (Katowice Wojciech Korfanty Airport) to główne lotnisko dla całego województwa śląskiego oraz okolic. Nazywane często po prostu Lotniskiem Pyrzowice od nazwy wsi w której faktycznie się znajduje. Wiele osób jest zaskoczonych faktem, że lotnisko to znajduje się ponad 30km od centrum Katowic, a mimo to posiada w nazwie nazwę stolicy Metropolii Górnośląsko – Zagłębiowskiej. Posiada jeden z najdłuższych pasów startowych w Polsce, dlatego często przyjmuje największe samoloty transportowe na świecie. Obecnie jest to lotnisko cywilne, jednak powstało na bazie dawnego lotniska wojskowego.

Lotnisko Katowice Pyrzowice składa się z trzech terminali, na terenie których znajdziemy liczne sklepy, punkty usługowe oraz gastronomiczne, a także aptekę oraz ambulatorium. Ponadto władze lotniska przygotowały szereg usług typu Premium. Możemy skorzystać z opcji indywidualnej kontroli bezpieczeństwa (Fast Track), luksusowo i komfortowo wyposażonych miejsc przeznaczonych do indywidualnego oczekiwania na lot (Business Lounge) czy też kompleksowej usługi Meet & Assist.

Parkowanie przy lotnisku Katowice – Pyrzowice

Lotnisko posiada trzy własne parkingi – dwa niestrzeżone oraz jeden strzeżony – Premium. Cena za postój uzależniona jest od tego który parking wybierzemy oraz jak długi będzie postój naszego pojazdu. Wokół lotniska znajdziemy prywatne parkingi strzeżone, które równie chętnie wybierane są przez turystów podróżujących z lotniska w Pyrzowicach.