Parkingi przy lotnisku Kraków Balice

Lotnisko Kraków – Balice

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie to pod względem obsługiwanej liczby pasażerów oraz przeprowadzanych operacji lotniczych drugie największe lotnisko w Polsce. Znajduje się w odległości około 11km od centrum Krakowa, we wsi Balice – stąd wzięła się potoczna nazwa, czyli Lotnisko Balice. Na terenie lotniska znajdziemy wiele sklepów oraz lokali gastronomicznych które z pewnością umilą oczekiwanie na podróż. Bez problemu wypożyczmy samochód. Ciekawostką jest, że Lotnisko Kraków – Balice dzieli jeden z betonowych pasów startowych z lotniskiem wojskowym.

Lotnisko Kraków – Balice szczególnie wymagającym pasażerom oferuje usługę VIP w ramach której możemy liczyć między innymi na takie udogodnienia jak: przejście na pokład samolotu z pominięciem tradycyjnej ścieżki pasażera, spersonalizowaną obsługę przed i po locie, odprawa celna, bagażowa oraz paszportowa bez kolejki, przejazd z/do samolotu limuzyną oraz wiele innych.

Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie z roku na rok bije kolejne rekordy popularności i zwiększa liczbę przeprowadzanych operacji oraz obsługiwanych pasażerów. Właśnie dlatego jest stale rozwijany i przeprowadzany są na nim kolejne inwestycje, aby jeszcze bardziej usprawnić obsługę podróżnych.

Parkowanie przy lotnisku Kraków Balice

Na terenie lotniska znajdziemy parking typu Kiss & Fly umożliwiający szybkie wysadzanie lub zabieranie pasażerów. Parkowanie jest bezpłatne do 10 minut.

Lotnisko Kraków Balice posiada własne parkingi, jednak wielu podróżnych decyduje się na korzystanie z ofert prywatnych firm oferujących usługę parkowania, zlokalizowanych w bardzo bliskiej odległości od lotniska.