Parkingi przy lotnisku Poznań – Ławica

Lotnisko Poznań – Ławica

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego położy jest w zachodniej dzielnicy Poznania, około 7 kilometrów od jego centrum. Jest to jedno z najstarszych lotnisk w Polsce. Ciekawostką jest, że w niedalekiej odległości znajduje się lotnisko wojskowe Poznań – Krzesiny o bardzo podobnych parametrach pasa startowego, co w przepości kilka razy spowodowało, że samoloty cywilne omyłkowo lądowały na lotnisku wojskowym. Obecnie dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technicznych do podobnych błędów już nie dochodzi.

Na lotnisku znajdziemy kilka punktów handlowych, kawiarnie, restauracje, kantor oraz wypożyczalnie samochodów. Port Lotniczy Poznań-Ławica przygotował również usługi typu VIP/Business dla szczególnie wymagających klientów.

Parkowanie przy lotnisku Poznań – Ławica

Na terenie lotniska Poznań – Ławica znajduje się kilka parkingów. Wśród nich znajdziemy parkingi średnioterminowe, długoterminowe oraz strefę Kiss & Fly. Wielu turystów poszukuje jednak korzystniejszych ofert na parkingach prywatnych rozlokowanych w pobliżu lotniska.