Parkingi przy lotnisku Wrocław – Strachowice

Lotnisko Wrocław – Strachowice

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika położony jest około 10 kilometrów od centrum Wrocławia, na osiedlu Strachowice, dlatego często nazywany jest po prostu Lotniskiem Strachowice. Obecnie obsługiwany jest przez dziesięć linii lotniczych, a w sezonie wakacyjnym obsługuje wiele lotów czarterowych.

Ciekawostką jest, że z uwagi na fakt iż w pobliżu stacjonują garnizony NATO, w ramach których stacjonują w naszym kraju żołnierze z USA, to zdarza się, że na lotnisku obsługiwane są samoloty US Air Force.

Na terenie terminali znajdziemy szereg standardowych obiektów handlowych i usługowych (sklepy, restauracje, kawiarnie itp.). Dla pasażerów przygotowano również katalog usług Vip & Business Services.

Parkowanie przy lotnisku Wrocław – Strachowice

Port lotniczy Wrocław posiada kilka własnych parkingów, jednak nie wszystkie przeznaczone są do parkowania długoterminowego. Właśnie dlatego warto przed wylotem dobrze zorientować się na którym z parkingów pozostawiliśmy nasz samochód, ponieważ ceny na poszczególnych parkingach bardzo różnią się od siebie. Wylatując na wakacje z lotniska Wrocław – Strachowice wielu podróżnych decyduje się na korzystanie z prywatnych parkingów strzeżonych zlokalizowanych w okolicy.